Tarihçe

AB Danışmanlık ve Yatırım Hizmetleri, 1995 yılında Büyükelçi Cem Duna tarafından kuruldu. T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndaki otuz yıllık kariyerinin ardından, Sn. Büyükelçi Duna, edindiği bilgi birikimini özel sektörde değerlendirmeye karar verdi.

Firma, ilk olarak Türk şirketlerine Avrupa Birliği nezdinde imzalanan Gümrük Birliği uygulamaları ile ilgili danışmanlık yapmaya başladı; Sn. Büyükelçi Duna Gümrük Birliği Anlaşması’nın imzalanma sürecinde Baş Müzakereci olarak önemli bir rol üstlenmiş ve son görevini Avrupa Birliği’nin Brüksel’deki Daimi Temsilcisi olarak icra etmişti.

Gelişme süreci ile birlikte, uluslararası iş dünyasının Türkiye pazarına ilgisini de değerlendiren AB Danışmanlık, Türkiye’de faaliyet gösteren ve/veya Türkiye pazarına girmekle ilgilenen Uluslararası Gruplar’a ve aynı zamanda bunun tam aksine Türkiye dışında faaliyet göstermek isteyen yerli firmalara da hizmet vermeye başladı.

AB Danışmalık’ın sunduğu hizmetler:

– Finansal Danışmanlık,

– Yönetim Danışmanlığı,

– İş İlişkileri Yönetimi,

– Halkla İlişkiler – Medya ve İletişim (geleneksel ve dijital),

– Hükümet İlişkileri,

– Kriz Yönetimi,

– Proje Yönetimi (pazara giriş, Türkiye içinde ve dışında alternatif pazarlar, müşterilerin günlük ihtiyaçlarına yönelik hızlı, esnek, orijinal çözümler geliştirme ve sunma)